Informacja

Uwaga, Klaser został przeniesiony na nową platformę: www.klaser.org

Zapraszamy wszystkich do odwiedzin.

Burundii Samoloty wojskowe z II WŚ 2004

Kolejne wydawnictwo nielegalne. Wydanie na szkodę zbieraczy i oficjalnego eminenta. Więcej o tych wydaniach w zakładce Fałszerstwa.

Benin Żółwie 2002

Kolejna fałszywka - podróbka oficjalnej emisji poczty Benin. Bardzo atrakcyjna seria w arkusiku i bloczek z tematu Gady - Żółwie. To nie są znaczki obiegowe wydane przez oficjalnego eminenta. Są to pozycje typowo dekoracyjne, należy je traktować jako naklejki, druki reklamowe. Więcej na ten temat w zakładce Fałszywki.

Benin Władca Pierścieni 2003

Uwaga - to nie są znaczki. To nielegalna emisja podszywająca się pod oficjalną pocztę Beninu. Więcej o tych wydawnictwach w zakładce Fałszerstwa.

Indie - Żółwie 2008

2 sierpnia 2008 ukazała się dwu znaczkowa seria z wizerunkiem Żółwi Olbrzymich. Pozycja dość ciekawa pod względem kształtu znaczków - sześciokąty. Żółwie - gady występujące na ziemi już od czasów dinozaurów, zamieszkują prawie całą naszą planetę. Żółw olbrzymi, pokazany…

Szwecja - Klasyczne samochody 2009

Poczta Szwecji przygotowała z nowym rokiem ciekawą niespodziankę. 19 stycznia wydała serię 5 znaczków z klasycznymi samochodami lat 60. Razem z jednym znaczkiem wydanym w 2008 roku, tworzy ona piękny zestaw z starymi już klasycznymi samochodami minionej epoki.

Wyspy Marshalla - Dinozaury 2008

W 2008 roku 19 lipca poczta Wysp Marshalla wydała serię 12 znaczkową w arkusiku - dinozaury. Pozycja ładnie wydana, estetyczna. Sylwetki dinozaurów bardzo wyraźne. Arkusik będzie ładną ozdobą zbioru tematycznego.

Indie Pociski balistyczne 2008

22 grudnia 2008 poczta Indii wydała 2 znaczkową serię z nowoczesną bronią: rakiety balistyczne, nowoczesne samoloty, marynarka wojenna. Biorąc pod uwagę że Indie posiadają broń atomową można spokojnie założyć że jest to mała demonstracja siły w stosunku do sąsiadów. Pomijając aspekt polityczny, pozycje są dość ciekawym materiałem do zbioru tematycznego o współczesnych środkach bojowych.

USA - Disney 2008

Jak co roku, tak i w 2008 poczta USA wydała serię 4 znaczków w czworoboku z bohaterami popularnych filmów animowanych z studia Disney`a . Wszystkie cztery znaczki są tego samego nominału - 41 centów. Temat filmów, a zwłaszcza animowanych jest dość popularny wśród młodzieży, ale nie tylko, zbierają te pozycje nawet starzy kolekcjonerzy. Obecna [...]

Finlandia - Walentynki 2009

Poczta Finlandi z okazji Walentynek wydała serię znaczków poświęconą temu szczególnemu dniu. Seria wyróżnia się dość ciekawym kształtem poszczególnych znaczków, a zarazem też arkusika ozdobnego. Pozycja ciekawa do zbioru tematycznego o Walentynkach.